Komiksy reklamowe – Kreatywna reklama o wielkiej mocy.

W dzisiejszych czasach komiks przeżywa swoje odrodzenie. Dobra kreska w połączeniu z ciekawym scenariuszem przyciągają uwagę coraz szerszej grupy odbiorców. Co więcej, komiks mimowolnie wzbudza zainteresowanie nawet tych osób, które nigdy wcześniej nie miały z nim styczności.

Fakt ten został dostrzeżony przez rysowników, ilustratorów i innych twórców działających w branży kreatywnej, a zwłaszcza w reklamie. Potencjał komiksu jako skutecznej formy reklamy zaczęli także dostrzegać właściciele firm, decydujący się na promocję swoich produktów i usług za pomocą komiksu. I słusznie, bo komiks w reklamie może dziś zdziałać cuda.

Potencjał komiksu reklamowego

Komiks reklamowy jest wyróżniającą się i o wiele atrakcyjniejszą od tradycyjnej reklamy formą przekazu informacji. Komiksem opowiesz historię swojej firmy, komiksem wypromujesz swój produkt i usługę. Komiksem reklamowym zdziałasz o wiele więcej od konkrecji korzystającej z powszechnej formy reklamy – drukowanej czy webowej. A co najważniejsze, za pośrednictwem komiksu reklamowego o wiele szybciej dotrzesz do klientów i zdobędziesz ich zaufanie. Komiks posiada bowiem niezwykłą moc oddziaływania na ludzkie emocje.

Komiks brandingowy

Jednym z najpopularniejszych rodzajów komiksu reklamowego, po który coraz chętniej sięgają klienci chcący wypromować wizerunek swojej firmy, jest komiks brandingowy. Komiks brandingowy wycelowany jest w szeroko pojęty wizerunek twojej firmy. Na potrzeby komiksu brandingowego tworzony jest główny bohater będący uosobieniem twojej marki, tak zwany brand hero.

Brand hero dla twojej marki ma być tak zapamiętywalnym bohaterem, jak Spiderman dla Marvela czy Superman dla DC Comics. Brand hero tworzy fabułę i kreuje poszczególne wątki w komiksie brandingowym. To on stanowi klucz wizualny w kolejnych epizodach komiksu brandingowego.

Komiks brandingowy umożliwia przeprowadzenie efektywnej i oryginalnej kampanii reklamowej twojej marki. Poniżej prezentuję jeden z komiksów brandingowych stworzony przeze mnie dla firmy dbającej o twoje bezpieczeństwo w sieci.

 

Komiks edukacyjny

Komiks jest także idealnym narzędziem do promowania edukacji. Kolorowe, atrakcyjne obrazki szybciej trafią do dziecka i zachęcą do nauki. Przy pomocy komiksu edukacyjnego w prosty i skuteczny sposób można przekazać dziecku trudne, często niezrozumiałe dla niego, ale ważne do zapamiętania treści. Komiksy edukacyjne mogą być też dobrym początkiem dla dzieci, które unikają czytania książek.

Mam za sobą kilka zrealizowanych już komiksów edukacyjnych. Przykładowe plansze prezentuję poniżej

 

Komiks promocyjny

Komiks promocyjny umożliwia przeprowadzenie efektywnej kampanii promocyjnej dotyczącej danej osoby, miejsca czy regionu. Odbiorcami tego rodzaju komiksów jest szeroki wachlarz osób, począwszy od dzieci, a skończywszy na tych najstarszych odbiorcach.

Wśród stworzonych przeze mnie komiksów promocyjnych znajdują się głównie te, dotyczące promocji danego miejsca. Moimi klientami były do tej pory urzędy gmin, miast i wsi, które chciały wypromować swój region właśnie przy pomocy komiksu. Efekt zamieszczam poniżej.

 

Scenariusze komiksowe

W swojej ofercie posiadam także tworzenie profesjonalnych scenariuszy do komiksów. Od wielu lat współpracuję z doświadczoną scenarzystką Agnieszką Ostrowską, która jest jednocześnie autorką wszystkich stworzonych do tej pory przeze mnie komiksów. Efekty jej pracy można obserwować na: www.klawiaturazamiastpióra.pl


Tworzone przez nas komiksy przeznaczone są zarówno do tradycyjnych wydań papierowych, jak i mogą być pobierane w formie plików PDF bezpośrednio na smartfon, tablet czy komputer.

Zapraszamy do współpracy!