preloader-img

czytaj więcej o mnie.

Cześć, nazywam się Paweł! Jestem zawodowym rysownikiem, ilustratorem i projektantem. W branży artystycznej działam już ponad 15 lat. Co mogę dla Ciebie zrobić?

subpage-img

Markowe Ciekawostki. Hugo Boss – wielka marka z ciemną historią.

Więcej realizacji
subpage-img
Więcej artykułów
subpage-img
Logotyp światowej klasy marki Hugo Boss

 

 

Czy wiesz, że światowej klasy marka Hugo Boss – niemiecki producent znanych, eksluzywnych perfum oraz odzieży, przez kilkanaście lat szył mundury dla niemieckich nazistów!

 

Twórcą marki Hugo Boss jest niemiecki kapral, krawiec i przedsiębiorca – Hugo Ferdinand Boss. Firma została założona w 1923 roku w miejscowości Metzingen, gdzie do dziś ma swoją siedzibę.

 

“Dostawca mundurów dla Narodowych Socjalistów od 1924!” – główny slogan reklamowy Hugo Bossa w latach 30. XX wieku.

 

Podczas I wojny światowej Hugo Boss służył w armii niemieckiej jako kapral. Po zakończeniu wojny wrócił do rodzinnego Metzingen, gdzie postanowił założyć własną szwalnię. Kilka lat później, w 1931 roku Boss, podzielający wówczas poglądy Hitlera, wstąpił do Narodowosocjalistycznej Niemieckiej Partii Robotników. Wkrótce jego firma otrzymała duże zlecenie na szycie strojów i mundurów dla członków partii. Później państwowych zamówień było coraz więcej…

 

Jeszcze przed wybuchem II wojny światowej Hugo Boss podpisał kontrakt najpierw na produkcję mundurów wojskowych dla żołnierzy SS i Hitlerjugend, później także dla Wehrmachtu. Podczas wojny zakład wykorzystywał w swojej produkcji robotników przymusowych, którzy pracowali w wybudowanym przy firmie obozie pracy. Jak się później okazało, warunki pracy panujące w obozie były nieludzkie.

 

Po zakończeniu wojny, w 1946 roku Hugo Boss -jako aktywista systemu hitlerowskiego, został ukarany surową karą finansową. Zapłacił grzywnę w wysokości 100 tys. marek! Otrzymał także zakaz prowadzenia działalności gospodarczej. Mimo to jego firma przetrwała do dziś.

 

Twórca marki Hugo Boss.

Założyciel i twórca marki – Hugo Boss. Źródło – Tworzenienazw.pl.