Dlaczego ilustracja tak skutecznie przyciąga oko w reklamie?

Wzrok jest jednym z najważniejszych zmysłów człowieka. To z nim powiązanych jest najwięcej połączeń neuronalnych w mózgu, przez co wzrok odpowiada za ponad połowę wrażeń odbieranych przez człowieka każdego dnia. Wzrok dostarcza do mózgu obserwatora silne bodźce i w ogromnej mierze wpływa na jego zachowanie. Nic więc dziwnego, że twórcy reklam potrafią tak skutecznie wykorzystać ten zmysł, aby zwrócić uwagę klientów na dany produkt czy usługę. Z cała pewnością, ilustracja reklamowa potrafi zdziałać cuda!

 

Wpływ ilustracji na skuteczny odbiór reklamy.

 

Ciekawe, urozmaicone kształty w połączeniu z odpowiednimi kolorami działają na wzrok jak magnes. Gdy w reklamie telewizyjnej, internetowej czy billboardowej pojawiają się ilustracje, człowiekowi trudniej oderwać od niej wzrok. Właśnie na tym polega magia ilustracji reklamowej…

 

Ilustracja w reklamie jest szybkim, prostym i skutecznym narzędziem przekazu informacji. Odbierana wzrokiem ilustracja potrafi wywołać konkretne i zamierzone emocje, a nawet zachowania u odbiorcy, co w marketingu ma ogromne znaczenie. Ta oryginalna forma reklamy daje nam pełną kontrolę nad tym, co chcemy przekazać klientowi.

Odpowiednio przygotowania ilustracja reklamowa może stanowić prawdziwą ucztę dla oczu.

 

Ilustracja reklamowa – szerokie możliwości zastosowania.

 

Ilustrację można przystosować do różnorodnych formatów i nośników reklamy. Nowoczesna technologia umożliwia efektywne wykorzystanie tej samej ilustracji zarówno w małym, wizytówkowym formacie, jak i na wielkim telebimie reklamy wielkoformatowej. Ilustracja reklamowa sprawdzi się zarówno w formie plakatu reklamowego, jak i na ulotce, broszurce, billboardzie, a także jako reklama telewizyjna, tranzytowa czy internetowa.

Ilustracja jest także bardzo elastyczną formą reklamy jeśli chodzi o grupę wiekową odbiorców. Ilustracją można dostosować reklamę zarówno do dzieci, młodzieży, jak i osób dorosłych oraz tych najstarszych.

 

Ilustracją reklamową w skuteczny i atrakcyjny sposób wyróżnisz swój produkt czy usługę. Jako zawodowy rysownik i ilustrator, od wielu lat tworzę ilustrowane reklamy, które przyciągają uwagę i na długo pozostają w pamięci odbiorców. A właśnie to jest głównym celem i sensem każdej reklamy.