preloader-img

czytaj więcej o mnie.

Cześć, nazywam się Paweł! Jestem zawodowym rysownikiem, ilustratorem i projektantem. W branży artystycznej działam już ponad 15 lat.
Co mogę dla ciebie zrobić ?

subpage-img

Dlaczego ilustracja tak skutecznie przyciąga oko w reklamie?

Więcej realizacji
subpage-img
Więcej artykułów
subpage-img

Wzrok jest jednym z najważniejszych zmysłów człowieka. To z nim powiązanych jest najwięcej połączeń neuronalnych w mózgu, przez co wzrok odpowiada za ponad połowę wrażeń odbieranych przez człowieka każdego dnia.

 

Wzrok dostarcza do mózgu obserwatora silne bodźce i w ogromnej mierze wpływa na jego zachowanie. Nic więc dziwnego, że twórcy reklam potrafią tak skutecznie wykorzystać ten zmysł, aby zwrócić uwagę klientów na dany produkt czy usługę.

 

Wpływ ilustracji na skuteczny odbiór reklamy.

 

Ciekawe, urozmaicone kształty w połączeniu z odpowiednimi kolorami działają na wzrok jak magnes. Gdy w reklamie telewizyjnej, internetowej czy billboardowej pojawiają się ilustracje, człowiekowi trudniej oderwać od niej wzrok. Właśnie na tym polega magia ilustracji reklamowej…

 

Ilustracja w reklamie jest szybkim, prostym i skutecznym narzędziem przekazu informacji. Odbierana wzrokiem ilustracja potrafi wywołać konkretne i zamierzone emocje, a nawet zachowania u odbiorcy, co w marketingu ma ogromne znaczenie. Ta oryginalna forma reklamy daje nam pełną kontrolę nad tym, co chcemy przekazać klientowi.

Odpowiednio przygotowania ilustracja reklamowa może stanowić prawdziwą ucztę dla oczu.

 

Ilustracja reklamowa – szerokie możliwości zastosowania.

 

Ilustrację można przystosować do różnorodnych formatów i nośników reklamy. Nowoczesna technologia umożliwia efektywne wykorzystanie tej samej ilustracji zarówno w małym, wizytówkowym formacie, jak i na wielkim telebimie reklamy wielkoformatowej. Ilustracja reklamowa sprawdzi się zarówno w formie plakatu reklamowego, jak i na ulotce, broszurce, billboardzie, a także jako reklama telewizyjna, tranzytowa czy internetowa.

Ilustracja jest także bardzo elastyczną formą reklamy jeśli chodzi o grupę wiekową odbiorców. Ilustracją można dostosować reklamę zarówno do dzieci, młodzieży, jak i osób dorosłych oraz tych najstarszych.

 

Ilustracją reklamową w skuteczny i atrakcyjny sposób wyróżnisz swój produkt czy usługę. Jako zawodowy rysownik i ilustrator, od wielu lat tworzę ilustrowane reklamy, które przyciągają uwagę i na długo pozostają w pamięci odbiorców. A właśnie to jest głównym celem i sensem każdej reklamy.