Warsztaty komiksowe w Legionowie.

Jednym z naszych ostatnich projektów było stworzenie komiksu edukacyjnego o historii miasta Legionowo. Komiks „Legionowo. Miasto z duchem Niepodległej” powstał we współpracy z Urzędem Miasta Legionowo oraz Muzeum Historycznym w Legionowie. Stworzony został w ramach obchodów setnej rocznicy nadania nazwy miastu. W związku z promocją komiksu w miejskiej Poczytalni zorganizowane zostały warsztaty komiksowe wraz ze spotkaniem autorskim. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie ze wszystkich placówek oświatowych prowadzonych przez Gminę Miejską Legionowo.

Z powodu dużego zainteresowania młodych mieszkańców miasta zarówno samym komiksem, jak i procesem jego postawania, uczestnicy wydarzenia zostali podzieleni na trzy grupy. Jako twórcy komiksów otrzymaliśmy mnóstwo interesujących pytań dotyczących nie tylko powstawania publikacji, ale też pracy rysownika i ilustratora w Polsce. Na koniec spotkania wszystkim uczestnikom wręczone zostały komiksy z podpisami autorów.

Zachęcamy innych przedstawicieli gmin i miast do organizowania w swoich miejscowościach warsztatów komiksowych dla dzieci i młodzieży. Z własnego doświadczenia wiemy, że dla młodych mieszkańców takie spotkania to ogromna frajda! 

Zapowiedź spotkania autorskiego z twórcami komiksu edukacyjnego Legionowo

Źródło: legionowo.pl

Rozdawanie komiksów Legionowo

Źródło: legionowo.pl

 

Warsztaty komiksowe w Legionowie.