Komiksowa wystawa w Zamku Sieleckim w Sosnowcu.

W maju 2019 roku w Zamku Sieleckim w Sosnowcu miał miejsce wernisaż wystawy „Jak powstaje komiks” – jedynej interaktywnej wystawy komiksowej w Polsce! Wystawa powstała w oparciu o wcześniej stworzony przez nas komiks edukacyjno-historyczny „Zamek z wody i mgły”, a także materiały, które stworzyliśmy podczas pracy nad komiksem.

komiks zamek z wody i mgły
Komiks historyczny „Zamek z wody i mgły”.

Wystawa krok po kroku oprowadza młodych widzów po etapach powstawania współczesnego komiksu. Można było na niej także zobaczyć fotografie z naszej pracowni, dokumentujące poszczególne etapy pracy, oryginalne rysunki oraz wstępne zapiski i notatki, które posłużyły do stworzenia scenariusza do komiksu.

Podczas wernisażu wystawy 12 maja zorganizowane zostały warsztaty komiksowe dla dzieci, które poprowadziliśmy. Uczestnicy mieli okazję na własne oczy zobaczyć, jak projektowani są bohaterowie komiksu, a nawet sami spróbować coś narysować na nowoczesnym tablecie. Po warsztatach wszyscy otrzymali komiksy wraz z dedykacją i podpisami twórców komiksu. Kuratorką wystawy była przesympatyczna Pani Monika Kempara.

Wystawa „Jak powstaje komiks” została nominowana w plebiscycie „Słoneczniki” portalu Czas Dzieci na najbardziej rozwojową inicjatywę dla dzieci w kategorii Sztuki Wizualne, w której zajęła pierwsze miejsce. Jesteśmy z tego bardzo dumni!

O tym, jak przebiegała praca nad komiksem o historii najstarszego zabytku Sosnowca, możecie poczytać na blogu Agnieszki – KlawiaturaZamiastPióra.pl.

Zapraszamy na relację fotograficzną z naszej wizyty na wystawie i warsztatów komiksowych.

wystawa na zamku sieleckim jak powstaje komiks
Zamek Sielecki w Sosnowcu
Zamek Sielecki – najstarszy zabytek Sosnowca.
wystawa jak powstaje komiks
twórcy komiksu Zamek z Wody i Mgły na wystawie w Sosnowcu